До уваги батьків!

/Files/images/7c2cf7fb5e5b.pngУсі ми добре знаємо, що розвиток дитини тісно пов’язаний із особливостями оточуючого світу . Емоції, з одного боку, є «індикатором» стану дитини, а з іншого – суттєво впливають на її пізнавальні процеси та поведінку, контролюють її увагу, особливості сприйняття оточуючого світу. Маленькі діти часто знаходяться «у полоні емоцій» через те, що вони ще не вміють керувати власними почуттями, що може призвести до імпульсивної поведінки, виникненню труднощів у спілкуванні.

Особливо важливим для дитини стає той час, коли у її житті відбуваються суттєві зміни – вона починає відвідувати заклад дошкільної освіти. Потрібно достатньо часу, щоб ваша дитина звикла до нового оточення, режиму дня, до спілкування із незнайомими їй дітьми та дорослими, усвідомила вимоги вихователів.

У цей час можливі спалахи агресії. Як же взаємодіяти з дитиною у цій ситуації? Ось декілька порад:

1.Спробуйте розвеселити – щоб вгамувати дитячий гнів, спробуйте зацікавити дитину чимось, відвернути її увагу від образи.

2.Переключити із зла на добро – важливо «переключити» дитину на інший вид діяльності. Часто спрацьовує пропозиція допомоги.

3.Арттерапія – фарби, олівці, фломастери стають добрими помічниками при подоланні дитячої агресії. Малювання врівноважує дитину, спонукає її зосередитись, спрямовує її енергію на творчість.

4.Активні рухи – іноді краще не подавляти негативну енергію, а дати їй вихід, наприклад запропонуйте дитині наробити паперових сніжків та разом з нею покидайте їх.

Як бачите, існує багато способів згасити агресію дитини і треба про них завжди пам`ятати та вчасно застосовувати.

Кiлькiсть переглядiв: 569

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.